Okul Temizliği

Ünallar Grup Temizlik Hizmetleri
okul temizlik, okul temizliği, okul temizleme, detaylı okul temizliği, ucuz okul temizliği, kaliteli okul temizleme, güvenilir okul temizliği
 

Toplumsal sağlığı etkileyecek önemli konulardan birisi de okulların temizliğidir. Sağlıklı toplumlar sağlıklı çocuklarla başlamaktadır. Bu bakımdan eğitim yuvaları olan okul temizliği dikkatle tatbik edilmesi gereken bir uygulamadır. Düzenli ve doğru temizlenmeyen bir okulda öğrenim gören öğrenciler de sağlıksız olacak, ortam salgın hastalıkların hızla yayılmasına zemin hazırlamış olacaktır. Bu bakımdan okul temizliği devam eden eğitim faaliyetlerini de aksatmayacak şekilde özenle planlanmakta ve uygulanmaktadır. Günlük, haftalık ve aylık olarak sürdürülen tüm işlemler özenle belirlenip prosedürler haline getirilir. Bu prosedür ve uygulamaların eğitimi de her bir personele dikkatlice verilir. Gerekli eğitimlerden başarı ile geçen personel de projede görev almaya başlar. Okul temizliği işlemi sonrasında alanın kontörlü düzenli bir şekilde alan sorumlularınca yapılır.

Okul temizliği projesinde görev alacak tüm temizlik personeli özenle seçilir. Gerekli sağlık kontrolünün yanında kişiliklerin de sağlam ve güvenilir kişiler olmasına dikkat edilir. Temizlik uzmanlarımız şirket kuralları çerçevesinde uygun olan forma ve üniformalarını giyip, yakalarına da isim kartlarını takmaktadırlar. Bu formaların düzenli olarak temizliği yapılmakta, yıpranan kıyafetler de yenileri ile değiştirilmektedir. Müşteri memnuniyeti ilkeleri ile hareket etmekte olan şirketimiz okul temizliği konusunda da geniş bir referans kitlesine sahiptir.

Periyodik olarak yapılmakta olan okul temizliği işlemi sonrasında alanda da kusursuzluk yakalanmış olacaktır. Okul temizliği sınıflar, koridorlar, yemekhane, tuvaletler, ortak kullanım alanları, bahçe, çöp kutuları, öğretmen odalarını da kapsayan geniş bir tatbik alanına sahiptir. Herbir alanın temizliği ve dezenfeksiyonunda özel ve farklı ürünler kullanılmaktadır. Sınıf temizliği öncesinde alanın kaba temizliği yapılmakta çöp ve benzeri pislikler alandan uzaklaştırılmaktadır. Sonrasında ise, pencereler, pervazlar, masalar, eğitim eşyaları, dolap dışları ve üstleri, sandalyeler özenle temizlenir. Bu esnada farklı kirlilik seviyesi göz önüne alınarak değişik bezler ve temizlik kovaları kullanılmaktadır. Sağlıklı yaşam alanlarının oluşturmasında temizliğin katkısı büyüktür. Bu bakımdan dikkatle planlanan ve uzmanlarca tatbik edilen okul temizliği profesyonellerce yapılmalıdır. Şirketimiz bu hususta gerekli deneyim ve yeterliliğe sahiptir. Çağrı merkezimiz üzerinden uygulamalarımız hakkında bilgi alıp ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz.