Hastane Temizliği

Ünallar Grup Temizlik Hizmetleri
hastane temizlik, hastane temizliği, hastane temizleme, detaylı hastane temizliği, ucuz hastane temizliği, kaliteli hastane temizleme, güvenilir hastane temizliği

 

İyileşmek için koştuğumuz hastanelerde temizlik çok önemli bir husus olmaktadır. Yapılacak etkili temizlik metotları ile alanın kusursuzca temizlenmesi de söz konusu olacaktır. Hastane temizliği dikkatle yapılması gereken bir konudur. Özel olarak eğitim almış personelin, anti bakteriyel içerikteki solüsyonları kullanarak hastane temizliğini sürdürmeleri gerekmektedir. Şirketimizde hastane temizliği konusunda en son teknolojik gelişmeler sürekli takip edilmekte ve uygulanmaktadır. Deneyim sahibi olan şirketimiz yetkileri öncelikle alanda şirket temsilcileri ile görüşüp uygulamalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunurlar. Bunun akabinde hazırlanacak teklif dosyası incelenmek üzere yeni firmaca toplanır. İncelenip mutabakat sağlanması halinde de alanın temizlik işlemlerine başlanır.

Hastane temizliği işleminde, ortak kullanım alanlarının, bankoların, hasta odalarının, tuvaletlerin, döşemelerin, kapıların, kapı kollarının, pencerelerin, pervazların, süpürgeliklerin, asansörlerin ve diğer tüm alanların temizliği son derece önemlidir. Özellikle sirkülâsyonun yoğun olduğu alanlar kirlenmeye müsait olan noktalardan olmaktadır. Bu bakımdan iş programı da alandaki hasta ve yakınlarının trafiğini aksatmayacak şekilde düzenlenir ve periyodik olarak tatbik edilir. Günlük, haftalık ve aylık olarak yapılan her bir temizlik işleminden sonra da gerekli kontrolleri sorumlularca yapılır ve kartlara işlenir. Düzenli aralıklarla hastane yönetimine bilgi verilerek karşılıklı beklentiler sıralanır.

Hastane temizliği işleminde titizlikle uygulamaların sürdürülmesi önemlidir. Bu işlemler sırasında gücü kanıtlanmış ve insan sağlığına zarar vermeyen bir takım solüsyonlar kullanılmaktadır. Çok özel içerikli bu solüsyonlar da anti bakteriyel özelliktedir. Doğası gereği hastane ortamları çok daha fazla mikrobu barındırma özelliğindendir. Ancak yapılacak etkili temizlik uygulamaları ile hasta, hasta yakını ve çalışanlarının da sağlığı güvence altına alınmaktadır. Hastane temizliği işlemi sırasında farklı alan ve yüzeylerin temizliğinde farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Bu malzemelerin alana tatbik şekli, alanda bekletilme süresi bile solüsyonun gücünü etkilemektedir. Örneğin bazı solüsyonlar belirli bir süre alanda bekletilip silindiğinde çok daha etkili sonuçlar doğurmaktadır. Aynı zamanda belirli oranda su ile karıştırarak hazırlanan solüsyonların hazırlık süreci de titizlikle sürdürülmelidir. Bu bakımdan hastane temizliği bilinç sahibi ve konusunda eğitim almış olan uzmanlarca sürdürülmesi gereken işlemlerden oluşmaktadır.